הדרכות בטיחות כיבוי אש

הדרכת בטיחות כיבוי אש

חברת אילן זדה בטיחות בע"מ מפיקה תוכניות בטיחות אש ותכנון מערכות אש בהתאם לתקן ולהנחיות כיבוי אש.

בסיום העבודה מוגשת לכיבוי אש תוכנית הכוללת בין היתר את אמצעי הכיבוי בכל מבנה, דרכי גישה במבנה, מיקום ציוד הכיבוי, שלטי הכוונה וכו'.

בתום הכנת התוכניות, התוכניות עוברות ומאושרות ע"י הממונה בטיחות של החברה לאישור סופי של מומחה.

בטיחות בעבודה

שאלות נפוצות -בטיחות כיבוי אש

בשעת שריפה, ישנה חשיבות עצומה ליכולת של מערכות הכיבוי להיכנס לפעולה אוטומטית, החל ממערכות הגילוי שאמורות לגלות את האש בשלביה הראשונים וכלה במערכות הכיבוי שאמורות להיכנס לפעילות אוטומטית עם קבלת פקודה ממערכות הגילוי. ישנם כמובן מבנים בהם הדברים אינם מבוצעים בצורה אוטומטית ועל הגורמים הנמצאים בשטח, לבצע את פעולת הכיבוי בעצמם. יחד עם זאת, בשעת שריפה, ישנה חשיבות רבה עוד יותר לכך שהעובדים ידעו מה עליהם לעשות וזה אומר מספר דברים: א' על העובדים לדעת בדיוק מהן הפעולות הטכניות שיש לבצע עם הכרזה על מצב של סיכון אש, כמו למשל לסגור ברזים ומערכות המזינות חומרי גלם דליקים, לסגור דלתות בטיחות אש וכן הלאה. ב' על העובדים לדעת בדיוק כיצד הם יכולים לחלץ את עצמם בכל סיטואציה של סכנת אש וג' על העובדים לדעת האם יש להם תפקיד בתהליך הכיבוי, מהו התפקיד הזה וכיצד עליהם לבצע אותו בצורה שהיא גם יעילה בכיבוי האש וגם בטוחה בהגנה על חייהם וחיי אחרים, כל זאת עד להגעת צוותי הכיבוי המקצועיים.

ובכן, בטיחות באש הוא נושא חשוב מאוד, אבל ההיתכנות של מימוש הסיכון בפועל היא מאוד נמוכה. מפעלים יכולים להתנהל במשך עשורים שלמים ללא תקלת אש אחת וזוהי כמובן בשורה טובה, ומצד שני, המשמעות שלה היא שאנחנו ניטה בדרך כלל לזלזל בסיכון הזה ובסופו של דבר, אם וכאשר אירוע אש אכן יתרחש, לא נהיה מוכנים אליו. הדרכת בטיחות אש, כאשר היא מבוצעת בתדירות הנדרשת, יכולה לשמר את תודעת הסיכון בקרב העובדים ולהטמיע בתוכם את כל מה שהם צריכים לדעת, לרבות פעולות שהם צריכים לבצע בצורה אוטומטית לחלוטין בשעת אמת. הדרכות אלה תורמות גם לתודעת הבטיחות הכללית של העובדים במקום ולכן מסייעות בשיפור רמת הבטיחות בכל ההיבטים, לרבות אלו שחורגים מהתחום הספציפי של בטיחות באש.

הדרכות כיבוי אש לעובדים, שכוללות גם את כללי ההתנהגות בשעת שריפה וגם את אופן הפעולה בו צריך לנקוט כל עובד בשעת חירום, ניתנות כיום על ידי גורמים מקצועיים המתמחים בתחום של בטיחות וגהות בעבודה כמו חברת אילן זדה
. הדרכות בנושא הספציפי של בטיחות באש ניתן להזמין גם מרשויות הכיבוי וההצלה, בתשלום כמובן, אבל מומלץ להזמין אותן מחברות המספקות שירותי בטיחות מקיפים ויכולות לספק לכם הדרכות בטיחות בכל ההיבטים הרלוונטיים לכם, ולא רק בתחום הספציפי של בטיחות באש. את ההדרכות אתם רוצים לבצע אחת לתקופה, בדרך כלל אחת לשנה, אבל אתם גם לא רוצים להגזים עם זה. הסיבה לכך היא שכאשר אנו הופכים את ההדרכות לשגרה, העובדים ייטו להתעלם מהן לחלוטין ואף לפתח יחס של זלזול ומיאוס כלפי הנושא. איך כמה ולמה? את כל התשובות תוכלו לקבל מחברות המתמחות בתחום של הדרכות בטיחות.

סיכוני אש קיימים בכל מבנה ומבנה, אפילו בדירת מגורים, אבל ישנם מבנים בהם סיכונים אלה מרקיעים שחקים ולכן מחייבים צעדים מאוד קונקרטיים של בטיחות באש. הנושא של בטיחות אש הוא נושא שזוכה להמון תשומת לב בתהליכי רישוי עסקים ולמעשה כל עסק שרוצה להוציא רישיון על מנת לפעול באופן חוקי, חייב ליישם מערכות בטיחות אש, לתחזק אותן ולאשרר אותן על ידי רשויות הכיבוי וההצלה המוסמכים. אחרי שאמרנו את זה, בתוך כל התהליך הזה שנקרא בטיחות באש, ישנו גורם אחד שזוכה להתעלמות יחסית שלא בצדק, ומדובר בנושא של הדרכות כיבוי אש.

אילן זדה - הכתובת שלך לבטיחות