הדרכות בטיחות לעובדים

ממונה בטיחות בעבודה

הדרכת בטיחות לעובדים

שירותי הדרכת בטיחות בעבודה לארגונים, חברות, קבלנים ומוסדות חינוך.

חברתנו מספקת הדרכות  בטיחות לכל מגוון החברות והמפעלים הנדרשים להדרכות בטיחות על פי חוק.

החברה מספקת את כלל הדרכות הבטיחות לרבות עבודה בגובה, בטיחות אש, רישוי נהיגה במלגזות ועוד.

החברה מחויבת להעביר לעובדים את הידע והכלים שיאפשרו להם לעבוד בצורה בטיחותית, ובכך להפחית את הסיכון לתאונות עבודה ומחלות עבודה שעלולות להתרחש במקום עבודה.

ההדרכות מתקיימות באתר החברה או באתר הלקוח, בהתאם לצרכי הלקוח.

שאלות נפוצות -הדרכות בטיחות לעובדים

הדרכת בטיחות עובדים היא בדיוק כפי שהיא נשמעת – הדרכה פרונטלית, המשלבת חלקים עיוניים וחלקים מעשיים, שמטרתה היא להעניק לעובדים את הידע הנדרש על מנת להתנהל בצורה בטוחה באתרי בנייה, אתרי עבודה בתשתיות, מפעלי תעשייה ועוד. במסגרת ההדרכה לומדים העובדים על עקרונות הבטיחות, על הסכנות האורבות להם, על חשיבות השמירה על הבטיחות, על ציוד הבטיחות שעומד לרשותכם, על האופן בו עליהם להתנהל במרחב בכדי להגן גם על עצמם וגם על הסובבים אותם וכדומה. יחד עם זאת, במרבית המקרים, הדרכות אלה מבוצעות על בסיס של ריענון, שכן לא מדובר בחומר מורכב מדי ומרבית העובדים מכירים את החומר היטב. אם כך, מדוע כל כך חשוב להקפיד על הדרכת עובדים בטיחות בעבודה?

בכדי להבטיח ערך מקסימלי של הדרכות בטיחות בעבודה, כדאי לקיים הדרכות אלה מדי מספר חודשים או בתחילתו של כל פרויקט. כמו כן, רצוי לשלב הדרכות מקוצרות מאוד לאורך הפרויקט כולו כדי לשמר את נושא הבטיחות בחשיבה של העובדים. מעבר לכך, מומלץ מאוד להשתמש בשילוט בטיחות בולט ואפילו מציק, שממנו לא יוכלו להתעלם העובדים אפילו אם הם רואים אותו מדי יום ביומו. כך למשל, חברות תחזוקת הכבישים מיישמות כיום שילוט אלקטרוני מהבהב שלא ניתן להתעלם ממנו וזאת בדיוק המטרה – להגביר את תודעת הבטיחות כאשר מגיעים לאזור סיכון. גם אתם יכולים לשלב שילוט כזה במקום העבודה ובשילוב עם הדרכות שגרתיות בנושא בטיחות בעבודה, תוכלו לשפר מאוד את רמת הבטיחות באתר הבנייה, אתר העבודה או המפעל התעשייתי שלכם. דברים אלה נכונים כמובן לכל פרויקט בכל ענף, שמתאפיין ברמת סיכון גבוהה יחסית בעבודה.

החשיבות של הדרכת בטיחות לעובדים נובעת ממקום שונה לחלוטין, מקום שנקרא תודעת זהירות. אחד הגורמים המרכזיים לתאונות עבודה הוא חוסר תשומת לב והתנהלות רשלנית של עובדים. אז אפשר כמובן לבוא ולהאשים את העובדים שהם לא מקפידים על כללי הבטיחות, אבל מן הראוי שננסה להבין מדוע הם לא מקפידים עליהם והסיבה המרכזית לכך היא שתודעת השגרה מחליפה לאט לאט את תודעת הבטיחות. עובד שמגיע לעבודה מדי יום ביומו, מבצע עבודות ברמת סיכון גבוה וחוזר מדי יום לביתו כשהוא בריא ושלם, אך טבעי הוא שאותו עובד יאבד לאט לאט את תודעת הזהירות שלו ויפתח דפוס חשיבה של "לי זה לא יקרה". זהו למעשה הסיכון המרכזי בכל עבודה נושאת סיכון, והתמודדות עם תודעת השגרה הזו הוא האתגר החשוב ביותר שאיתו יודעות להתמודד היטב הדרכות בטיחות בעבודה.
למעשה, בכל הדרכת בטיחות שאתם מעניקים לעובדים שלכם, אתם מחזיקים ומרימים קצת יותר את תודעת הבטיחות שלהם. אתם מזכירים להם ללא הרף את הסיכון בו הם פועלים ואת החשיבות הרבה לכך שיתנהלו בצורה נכונה, גם למען בטיחותם האישית וגם למען בטיחותם של הסובבים אותם. יחד עם זאת, גם הדרכות אלה יכולות לבסוף להפוך לשגרה שקל מאוד להתעלם ממנה, ומזה אתם רוצים בהחלט להימנע.

אילן זדה - הכתובת שלך לבטיחות