הדרכות רענון נהגי מלגזה

הדרכת נהגי מלגזה

כל נהג מלגזה מחוייב על פי חוק לעבור רענון נהיגה על מלגזה אחת לשנה לכל הפחות.

חברתנו מבצעת קורסי רענון לנהגי מלגזה בכל מגוון המפעלים והשימושים.

קורס הרענון לוקח מספר שעות לאחריו מקבל הנהג אישור הסמכה לשנה נוספת לתפעול בטוח ונכון של הציוד.

שאלות נפוצות - רענון נהגי מלגזה

ובכן, הוצאת רישיון מפעיל מלגזה מבוצעת במסגרת קורס שבו לומדים המשתתפים על המלגזה, על אופן הפעולה שלה, על שיטת ההיגוי שלה, על תפעול אמצעי ההנפה וההגבהה שלה וכמובן גם מתנסים בהפעלת מלגזה באופן מעשי. לאחר קבלת הרישיון יכול כל מפעיל להתחיל לעבוד עם מלגזה ועל אף שזה נשמע מוזר, בימים הראשונים של אותו מפעיל בעבודתו, מצויים חבריו לעבודה בסיכון גבוה יותר מהסיכון שיחוו לאחר שירכוש המפעיל מספיק ניסיון בתפעול המלגזה. מהסיבה הזאת, נוקטים ארגונים שונים בכללים מאוד מחמירים לגבי הפעלת מלגזות על ידי מפעילים חדשים, לעיתים בליווי מפעילים ותיקים ולעיתים באזורים ספציפיים תוך הקפדה יתרה על כל כללי הבטיחות. עם הזמן, ככל שהמפעיל רוכש ניסיון, הוא מפעיל את המלגזה בצורה נכונה ובטוחה יותר, אך במקביל גם מפתח תודעה בטוחה פחות.

ובכן, הסיבה הברורה הראשונה היא שאתם פשוט רוצים לשמור על בטיחות העובדים. הרמת משקלים גדולים מדי, הרמת משטחים לא יציבים והתנהלות לא נכונה עם כף המלגזה, יכולות להוביל לקטסטרופות גם לרכוש וגם לנפש. תנועה לא זהירה ולא אחראית של המלגזה על גבי רצפת הייצור, יכולה אף היא להוביל לתאונות בטיחות קשות. קורס רענון מלגזה מבטיח שהעובד לא רק שלא שוכח את כללי הבטיחות, אלא גם מבין את החשיבות שלהם ומטמיע אותם בתוכו עד תום. למעשה, אתם לא צריכים סיבות נוספות כדי להבטיח שגרה של רענון למפעילי המלגזות שלכם, אבל ישנן סיבות טובות נוספות לכך. הראשונה שבהן היא שמדובר בחובה חוקית שחלה על כל מפעיל מלגזה ועל כל מעסיק של מפעיל מלגזה והשנייה היא שאי עמידה בהוראות החוק הללו, יכולה להשפיע גם על פוליסות הביטוח שלכם.
מן הסתם, כמו כל עסק, אתם משקיעים סכום מסוים בכל שנה לטובת ביטוח רכוש, תכולה, מבנה, נפש וצד ג'. אולי לא ידעתם את זה, אבל כל הפוליסות האלה מותנות בכך שההתנהלות שלכם במקום היא חוקית. במידה ותתרחש תאונת מלגזה ויתברר כי מפעיל המלגזה לא עבר את הרענון הנדרש או שאינו נושא כלל ברישיון מפעיל מלגזה, הביטוח שלכם לא יהיה בתוקף.

פיתוח תודעת בטיחות הוא תנאי מפתח בקיום רמה גבוהה של בטיחות בכל מקום עבודה שבו מתקיימות פעילויות ברמת סיכון גבוהה יחסית. אלא שבמרבית המקרים, העובדים רוכשים בדיוק את התודעה ההפוכה, התודעה של "לי זה לא יקרה" – עובדה… אני עובד במקום כבר הרבה זמן ושום דבר רע לא קרה. זוהי תודעה מסוכנת מאוד שלמעשה אחראית על מרבית תאונות העבודה. רענון מלגזה או קורס רענון מלגזה היא הדרך הטובה ביותר לפתח תודעה של בטיחות בקרב העובדים ולמנוע את התהוות התודעה של "לי זה לא יקרה". בנוסף לכך, רענון מלגזה היא פרקטיקה שיש לבצע באופן תקופתי על פי חוק.

נהיגת מלגזה היא פרקטיקה פשוטה מאוד, לבטח למי שכבר יש רישיון נהיגה ברכב ומכיר את חוויית הנהיגה. יחד עם זאת, נהיגת מלגזה, גם על ידי מפעיל מנוסה מאוד, כרוכה בלא מעט סיכונים, בעיקר לאנשים המתנהלים מסביב למלגזה, אך גם למפעיל המלגזה עצמו. בדיוק מהסיבה הזאת, כחלק ממדיניות הבטיחות בכל מפעל, מחסן או כל מקום אחר שבו מופעלות מלגזות, חשוב לבצע מפגשי רענון מלגזה למפעילי המלגזות במקום. מה בדיוק כולל הרענון הזה והיכן עושים אותו? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

אילן זדה - הכתובת שלך לבטיחות