שירותי ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה

שירותי ממונה בטיחות בעבודה לארגונים, חברות, קבלנים ומוסדות חינוך.

חברתנו מספקת שירותי ממונה בטיחות לכל מגוון החברות והמפעלים הנדרשים לממונה בטיחות על פי חוק.

החברה מספקת את כלל מעטפת הבטיחות לרבות ממונה בטיחות, סקרי בטיחות, תיאום מול הגופים המאשרים, הדרכות עובדים ומכירת ציוד בטיחות איכותי להגנה על העובדים.

נושא הבטיחות במקום העבודה תופס את המקום החשוב המתאים לו במסגרת יחסי העבודה.

ברור לכל חברה \ מנהל חברה כי לכל עובד ועובד יש את הזכות לעבוד במקום עבודה בטוח, המספק את כל אמצעי המיגון הדרושים לסביבת עבודה הבטוחה ביותר. תפקידם החשוב ביותר של החברה והממונה על הבטיחות במקום העבודה הוא לשמור על בטיחות העובדים ובטיחות הציוד במקום העבודה.

החברה מחויבת להעביר לעובדים את הידע והכלים שיאפשרו להם לעבוד בצורה בטיחותית, ובכך להפחית את הסיכון לתאונות עבודה, מחלות עבודה ולאסונות שונים שעלולים להתרחש במקום עבודה.

שאלות נפוצות -ממונה בטיחות בעבודה

ובכן, בדיוק כפי שזה נשמע, ממונה בטיחות הוא איש מקצוע שכל אחריותו מתמקדת בנושא הבטיחות באתר הבנייה או העבודה. שירותי בטיחות משקפים למעשה את החשיבות של התייחסות לנושא הבטיחות כאל נושא העומד בפני עצמו ומחייב התייחסות ייחודית ונפרדת בניהול הכולל של העבודה באתר. דברים אלה, כפי שנהוג לומר בצבא, נכתבו בדם, וכיום ידוע שאתר בנייה או אתר עבודה שבהם מיושמים שירותי ממונה בטיחות בעבודה, סובלים הרבה פחות מתאונות עבודה וממפגעי בטיחות שיכולים לסכן חיי אדם. למעשה, בעקבות ריבוי תאונות העבודה בענף הבנייה, שונו תקנות שונות בנושא הבטיחות והגהות בעבודה, וכיום ישנה אפילו חובה חוקית להיעזר בשירותים אלה, בין באמצעות פונקציה אורגנית בארגון ובין באמצעות שירותים חיצוניים המסופקים לארגון, לצורך שמירה על הבטיחות בעבודה. חובה זו לא חלה כרגע על כל אתר בנייה או אתר עבודה, אך המגמה היא בדיוק זו: להרחיב את חובת השימוש בשירותים של ממונה בטיחות, בכל פרויקט בו קיים סיכון בטיחותי גבוה.

ובכן, תפקידו של ממונה הבטיחות באתר בנייה או אתר עבודה הוא לבצע את כל הפעולות הנדרשות על מנת להבטיח את בטיחות העבודה במקום. זה אומר שהממונה צריך לבחון את תכנית העבודה ולתכנן את כל רכיבי הבטיחות, לוודא שכל המבנים הארעיים נבנים על פי גורם מורשה ומוסמך וכי כולם נבדקים על פי התקנים הרלוונטיים, לוודא שכל עובד עובר הדרכת בטיחות והדרכת עבודה בגובה על פי הצורך, שלכל עובד יש את ציוד הבטיחות, שישנו שילוט בטיחות ראוי בכל רחבי האתר ושמתנהל מעקב ופיקוח קבוע על נושא הבטיחות באתר. סמכויותיו של ממונה הבטיחות נקבעות על ידי הגורם ששוכר אותו ונכון לעכשיו לא קיים חוק שמגדיר את הסמכויות הללו בכל סוגי אתרי הבנייה או אתרי העבודה.
יחד עם זאת, גורם מקצועי ששוכר שירותי בטיחות, עושה זאת מן הסתם מתוך רצון אמיתי לשדרג את רמת הבטיחות באתר העבודה ולכן מן הראוי שיעניק לממונה את כל הסמכויות הנדרשות לו על מנת להבטיח שרמת הבטיחות באתר אכן עומדת בסטנדרטים הנדרשים. התנהלות מקצועית בנושא הבטיחות, לרבות שכירת שירותי ממונה בטיחות בעבודה, יכולה לעיתים להוביל גם להטבות כלכליות בעיקר בכל הקשור לנושא הביטוח ומן הסתם בכל הקשור לפיצוי עובדים שנפגעו במהלך עבודתם. תאונות עבודה יכולות לפגעו בארגונים בדרכים וצורות שקשה לנו להעריך. ישנה כמובן פגיעה ישירה כתוצאה מכל אירוע כזה, אך ישנה גם השפעה מצטברת על התנהלות הארגון ועל יתר העובדים, ולכן בהחלט מומלץ להקדיש לנושא הבטיחות את ההתייחסות הראויה, גם באמצעות שכירת שירותי בטיחות לכל פרויקט.

נושא הבטיחות הוא נושא שעולה כסף ולא מכניס כסף וזאת אולי הסיבה המרכזית שבגינה לא מקדישים לנושא הזה את תשומת הלב הראויה. אי הקפדה על בטיחות באתרי בנייה, באתרי עבודה על תשתיות ובתעשייה בכלל, יכולה להוביל לפגיעה ברכוש, בגוף וכמובן בחיי אדם. זה לא שמנהלי עבודה מזלזלים בחיי אדם, אבל בתוך סך השיקולים הכלכליים המלווים כל פרויקט, בטיחות לעולם לא מהווה שיקול כלכלי חיובי, אלא תמיד שלילי – היא תמיד עולה כסף ולא מייצרת הכנסה. בדיוק מהסיבה הזאת, מעוגן נושא הבטיחות בחוקי המדינה, על מנת לחייב את העוסקים במלאכה לבסס פעילות שתומכת בבטיחות העובדים על אף שאינה נחשבת לפעילות רווחית. אחת הדרכים הטובות ביותר להבטיח רמה גבוהה של בטיחות בכל אתר בנייה או עבודה היא הדרך של שכירת שירותי בטיחות או בשמם האחר, שירותי ממונה בטיחות בעבודה.

אילן זדה - הכתובת שלך לבטיחות