שירותי עד מומחה בטיחות

חוות דעת מומחה בטיחות לתאונות

חברת אילן זדה מספקת שירותי חוות דעת של עד מומחה בטיחות לחוו"ד משפטיות והופעות בבתי משפט לגבי תאונות עבודה, תאונות בתי ספר וכל תאונה או פגיעה שהתרחשה עקב רשלנות.

מומחה מטעם החברה יתחקר את כל פרטי האירוע ויגבש חוו"ד מקצועית הכוללת את כל המרכיבים הנדרשים לניתוח והפקת מסקנות לגורמי התאונה והיכולת למנוע אותה.

שאלות נפוצות - שירותי עד מומחה בטיחות

ובכן, המדובר בחוות דעת מקצועית של איש מקצוע שהוגדרה כמומחה בתחום הבטיחות ומוכר ככזה על ידי הרשויות הרלוונטיות, כמו למשל רשות הכיבוי וההצלה בישראל, משרד העבודה, המוסד לגהות ובטיחות וכן הלאה. חוות דעת זו יכולה לעסוק בכל נושא בתחום הבטיחות, החל מחוות דעת לגבי איכות תפקודן של מערכות בטיחות במבנה מסוים, גם מבלי שהתרחש במבנה אירוע בטיחותי כלשהו וכלה בחוות דעת לאחר אירוע בטיחותי. עיקר המקרים בהם תזדקקו לשירותיו של מומחה בטיחות כזה בתפקיד עד מומחה לתאונות, הם המקרים שבהם נדרשת חוות דעת בדיעבד על מצב מערכות הבטיחות במבנה או באזור מסוים לפני ובזמן התרחשות אירוע בטיחות שאירע.

חוות הדעת נועדה כדי להוכיח עמדה שיש לכם לגבי מערכות הבטיחות במבנה שלכם. כך למשל, ייתכן שאתם מבקשים להוציא אישור בטיחות למבנה בו מתנהל העסק שלכם, אך הרשויות מסרבות להעניק לכם את האישור הנדרש. במקרה כזה, תוכלו לבדוק עם מומחה בטיחות האם יש תוקף לסירוב של אותן רשויות וייתכן שאותו מומחה בטיחות יוכל לתת לכם חוות דעת חלופית שאותה תוכלו להציג תחילה לרשות ולאחר מכן גם לבית משפט, במידה והמקרה יגיע לבירור משפטי. יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, עיקר המקרים בהם נדרשת חוות דעת מומחה בטיחות הם המקרים של בירור דה פקטו של אירועי בטיחות שהתרחשו. במקרה כזה, ייתכן שתואשמו על ידי הרשויות כי לא התקנתם, לא ניהלתם או לא תחזקתם כראוי את מערכות הבטיחות במבנה שלכם. ייתכן שתואשמו כי לא הענקתם לעובדים שלכם את הדרכות הבטיחות הנדרשות על פי חוק או שלא עמדתם בכללי הבטיחות המחייבים. במקרה זה, תוכלו להיעזר במומחה שישמש עד מומחה לתאונות ואשר יציג את העמדה שלכם במקרה.

חוות דעת מומחה בטיחות היא אינה חוות דעת שניתן להזמין לפי דרישה ואף מומחה בטיחות לא יעניק לכם חוות דעת שחוטאת לאמת. יחד עם זאת, באף סיטואציה של אירוע בטיחותי או תאונה במקום העבודה, אין מצב של שחור ולבן. הדברים הם תמיד בתחום האפור וגם אם לא נהגתם אחד לאחד על פי החוק היבש, ייתכן שניתן להוכיח כי עשיתם את כל שאתם יכולים וכי גם עליכם חלו מגבלות שונות שלא אפשרו לכם למצות את כללי הבטיחות עד תום. בדיוק עבור מצבים אלה נדרשת חוות דעת מומחה בטיחות ואת חוות הדעת הזאת אתם רוצים לקבל ממומחה בטיחות מורשה, שמוכר על ידי הרשויות ועל ידי מערכת המשפט כעד מומחה. כמו כן, רצוי לשכור עד מומחה בעל שיעור קומה, איש מקצוע שבתי המשפט והרשויות מייחסות חשיבות לדבריו ושהוא בעל רקורד גבוה של אמינות בעיני אותם גורמים. בחירה נכונה של עד מומחה לתאונות, יכולה לשנות עבורכם את כל התמונה.

נושא הבטיחות במקום העבודה הוא נושא חשוב מאוד, שלאחרונה אף מקבל תשומת לב יתרה לאור התרבות המקרים של תאונות עבודה במקומות עבודה. נושא זה מקבל חשיבות יתר במקומות עבודה מסוימים כמו אתרי בניה, אתרי עבודה בתחום התשתיות, מפעלים ומבני תעשייה וכדומה, אבל הוא קיים בכל מבנה ובכל מקום עבודה, לרבות במוסד חינוכי, חנות קמעונאית או משרד. העיסוק בנושא הבטיחות מתקיים באופן שוטף גם לפני שמקרה בטיחותי אכן התממש וגם לאחר שאירוע בטיחותי התממש.
בשני המצבים האלה, ייתכן שתזדקקו לשירות חוות דעת מומחה בטיחות.

אילן זדה - הכתובת שלך לבטיחות